Plakat biegu arrow_back

3 Półmaraton Poleski

Adres biura zawodów
Partyzantów 31A, 20-815 Lublin, Polska
place
Data rozpoczęcia
03.06.2018
event
Cena
Od 40
local_offer
Strona WWW
public
Kontakt z organizatorem

3 Półmaraton Poleski

Email: biuro@infinitum.org.pl

Tel: 570 30 22 80

Opis

W niedzielę 3 czerwca 2018 roku odbędą się XXVI Biegi Ekologiczne w cyklu Grand Prix Polski i III Półmaraton Poleski po pięknych terenach Polesia. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w biegach na 5 km, 10 km i na trasie półmaratonu w różnych kategoriach. Celem imprezy jest popularyzacja biegów jako formy aktywnego wypoczynku, promocja walorów przyrodniczych i turystycznych Gminy Urszulin, działalności Poleskiego Parku Narodowego oraz świetna zabawa.

Polesie to część Polski uważana często za szarą i mało atrakcyjną. Nic bardziej mylnego! Natura nie przybiera tu wprawdzie tak spektakularnych form jak tatrzańskie turnie czy bałtyckie wydmy, ale za to w rejonie tym zachowały się całkowicie naturalne ekosystemy bagienne, rozwijające się bez ludzkiej ingerencji od czasu ustąpienia lodowca. Aby chronić jedne z najstarszych jezior w Polsce i siedliska reliktowych gatunków zwierząt i roślin, w 1990 na płaskim, podmokłym, obszarze Równiny Łęczyńsko – Włodawskiej utworzono Poleski Park Narodowy. Warto odwiedzić te tereny aby zachwycić się tajemniczą atmosferą pierwotnych bagien i torfowisk.

Podczas trwania wydarzenia będzie można bezpłatnie odwiedzić siedzibę Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie. Przewidziano także liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi oraz pasjonatów biegania, między innymi stoiska z watą cukrową i popcornem, dmuchane zamki i stoiska sklepów tematycznych.

Organizatorem jest Gmina Urszulin i firma Infinitum. Organizatorzy zapewniają biegaczom opiekę medyczną na trasie i mecie, posiłek regeneracyjny po zakończeniu biegu oraz wodę i napoje izotoniczne. Dla wszystkich uczestników przewidziane są pamiątkowe zestawy startowe, a dla zwycięzców nagrody rzeczowe i finansowe.

Regulamin i zapisy na stronach: www.biegiekologiczne.pl.

Informacje o dystansach

Data i godzina startu
03.06.2018, 12:30
place
Regulamin
Zobacz regulamin
assignment
Link do zapisu
Zobacz stronę
assignment_turned_in
Początek zapisów Koniec zapisów Cena
01.05.2018 30.05.2018 40 zł

Przesuń, aby zobaczyć więcej

Spotkajmy się na starcie

Zakładając konto zyskujecie możliwość otrzymywania spersonalizowanych powiadomień o interesujących Was biegach. Dzięki temu zaoszczędzacie czas jaki do tej pory poświęcaliście na wyszukiwanie biegów. Spożytkujecie ten czas na coś przyjemniejszego.

Załóż konto

Polecamy

Ebiegi.pl - Numery startowe - druk - STARTOWE.eu
Zobacz więcej

Poznaj opinie naszych użytkowników

Poniżej prezentujemy wybrane opinie osób, które korzystały z naszego portalu. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, prośby, sugestie lub nawet krytykę to skorzystajcie z naszego formularza. Każda uwaga będzie cenna i z pewnością wykorzystamy ją do poprawy funkcjonowania portalu.