Plakat biegu arrow_back

35. Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego

Adres biura zawodów
Szczecinek, Polska
place
Data rozpoczęcia
22.04.2018
event
Cena
Od 40
local_offer
Strona WWW
public
Kontakt z organizatorem

35. Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego

Email: osir@osir.szczecinek.pl

Tel: 489437210

Opis

Biegacz długodystansowy, maratończyk, pierwszy w historii olimpijczyk Ziemi Szczecineckiej. Urodził się 22 sierpnia 1913 roku w Gladbeck w Niemczech. W 1923 roku Osińscy po stanowczym zadeklarowaniu swojej polskości opuszczają Niemcy, przenosząc się do Francji. Tam dziesięcioletni wówczas Winand rozpoczyna naukę, tam też zainteresował się sportem. W 1926 roku znalazł się w gronie najlepiej uczących się dzieci polonijnych, którym w nagrodę umożliwiono wyjazd i kontynuowanie nauki w ojczystym kraju. Szkołę podstawową dokończył więc w Starym Sączu, grał tam także w siatkówkę, koszykówkę, biegał. 

Informacje o dystansach

Data i godzina startu
22.04.2018, 13:00
place
Regulamin
Zobacz regulamin
assignment
Link do zapisu
Zobacz stronę
assignment_turned_in
Początek zapisów Koniec zapisów Cena
20.12.2017 16.04.2018 40 zł

Przesuń, aby zobaczyć więcej

Spotkajmy się na starcie

Zakładając konto zyskujecie możliwość otrzymywania spersonalizowanych powiadomień o interesujących Was biegach. Dzięki temu zaoszczędzacie czas jaki do tej pory poświęcaliście na wyszukiwanie biegów. Spożytkujecie ten czas na coś przyjemniejszego.

Załóż konto

Polecamy

Ebiegi.pl - Ultimasport
Zobacz więcej

Poznaj opinie naszych użytkowników

Poniżej prezentujemy wybrane opinie osób, które korzystały z naszego portalu. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, prośby, sugestie lub nawet krytykę to skorzystajcie z naszego formularza. Każda uwaga będzie cenna i z pewnością wykorzystamy ją do poprawy funkcjonowania portalu.