Plakat biegu arrow_back

IV Bieg Śnieżnej Pantery

Adres biura zawodów
Zawoja, Polska
place
Data rozpoczęcia
10.03.2018
event
Strona WWW
public
Kontakt z organizatorem

IV Bieg Śnieżnej Pantery

Email: bieganizm@gmail.com

Tel: 790023588

Opis

Bieg Śnieżnej Pantery (BŚP) jest wyjątkowym biegiem dedykowanym wszystkim tym, którzy czują atmosferę gór, szanują je i mają już kilka biegów górskich na swoim koncie. Nie drzemie w nich tak duża potrzeba rywalizacji, „odhaczenia” kolejnego biegu, biegną, ponieważ są ludźmi związanymi z górami. Nie szukają dodatkowych wrażeń jakie dają m.in. biegi masowe i ściganie się. Tu nie liczy się pozycja na mecie, a przede wszystkim przyjemność obcowania z naturą w pięknych okolicznościach przyrody. Bieg z założenia jest biegiem bez opłaty startowej, bez pomiaru czasu i nagród. Wygranym jest każdy kto dobiegnie na metę.


W roku 2018, 10 marca odbędzie się IV edycja Biegu poświęcona niedźwiedziowi – ostatniemu z 3 drapieżników chronionych w Polsce. Tym razem wspólnie z Babiogórskim Parkiem Narodowym i z uczestnikami Biegu pragniemy wesprzeć ochronę tych niezwykłych zwierząt zbierając fundusze na zakup videopułapek. Dzięki nim i nagranym filmom będzie można obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku, zwiększając możliwości poznawcze gatunku bez naruszania ich spokoju.


Biegi zimowe wciąż nie są tak popularne i oblegane jak biegi w sezonie letnim, szczególnie zimowe biegi górskie. Bieg zimą po górach jest nieprzewidywalny, ma niepospolity klimat, wymaga odwagi, pewności siebie i doświadczenia w przemierzaniu szlaków po niepewnym gruncie. Należy wykazać się gotowością do zmierzenia się ze zmienną i nieprzewidywalną pogodą oraz ze zróżnicowanym terenem. Cenne jest doświadczenie i umiejętność radzenia sobie z niesprzyjających warunkach atmosferycznych jakie potrafi zaprezentować Babia Góra i jej okolice.


Góry szczególnie przybliżają nas do natury, przypominają nam o naszych zwierzęcych korzeniach, ale również o tym, że jako ludzie pochodzący w większości z miast jesteśmy na terenie każdego Parku gośćmi. Obcowanie z górami daje bezcenne wrażenia – bieganie jest często intuicyjne, potrafi wzruszyć i zachwycić. Bieg Śnieżnej Pantery jest darmowy i dedykowany ludziom, którzy biegają dla czegoś więcej niż dla medalu. Biegają, bo wzywa ich natura, z którą czują silną więź. Posiadają instynkt – jak Śnieżna Pantera, i jak tegoroczni bohaterowie Biegu – Niedźwiedzie.


W 2018 roku Organizatorka Biegu Joanna „JoKo” Kowalczyk (Bieganizm) obrała za cel wsparcie największego polskiego drapieżnika. Pod hasłem „Siła Niedźwiedzia” odbędzie się IV edycja BŚP. Bieg jest biegiem charytatywnym, bez opłaty startowej, jednak z prośbą o wpłatę dowolnej darowizny na „niedźwiedzia”. Zebrana kwota w całości zostanie wykorzystana na zakup videopułapek, które rozwieszone zostaną na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego.


Informacje o dystansach

Data i godzina startu
10.03.2018, 09:00
place
Limit czasowy
5h
access_time
Regulamin
Zobacz regulamin
assignment
Link do zapisu
Zobacz stronę
assignment_turned_in
Początek zapisów Koniec zapisów Cena Opis
10.02.2018 01.03.2018 0 zł info_outline

Przesuń, aby zobaczyć więcej

Map Data
Map data ©2018 GeoBasis-DE/BKG (©2009), Google, Inst. Geogr. Nacional, Mapa GISrael, ORION-ME
Map DataMap data ©2018 GeoBasis-DE/BKG (©2009), Google, Inst. Geogr. Nacional, Mapa GISrael, ORION-ME
Map data ©2018 GeoBasis-DE/BKG (©2009), Google, Inst. Geogr. Nacional, Mapa GISrael, ORION-ME
Map
Satellite

Spotkajmy się na starcie

Zakładając konto zyskujecie możliwość otrzymywania spersonalizowanych powiadomień o interesujących Was biegach. Dzięki temu zaoszczędzacie czas jaki do tej pory poświęcaliście na wyszukiwanie biegów. Spożytkujecie ten czas na coś przyjemniejszego.

Załóż konto

Polecamy

Ebiegi.pl - ATTIQ
Zobacz więcej

Poznaj opinie naszych użytkowników

Poniżej prezentujemy wybrane opinie osób, które korzystały z naszego portalu. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, prośby, sugestie lub nawet krytykę to skorzystajcie z naszego formularza. Każda uwaga będzie cenna i z pewnością wykorzystamy ją do poprawy funkcjonowania portalu.

BESbswy