Plakat biegu arrow_back

Narodowy Bieg 100-lecia

Adres biura zawodów
Olsztyńska 14, Dobre Miasto, Polska
place
Data rozpoczęcia
11.11.2018
event
Cena
Od 30
local_offer
Strona WWW
public
Kontakt z organizatorem

Narodowy Bieg 100-lecia

Email: osir@dobremiasto.com.pl

Opis

11 listopada 2018 roku świętować będziemy na różne sposoby 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z takich elementów może być sport, którego wielkim orędownikiem był Józef Piłsudski. Zainteresowania Marszałka wychowaniem fizycznym wynikały z jego filozofii czynu; z dbałości o zdrowie fizyczne oraz moralne dzieci i młodzieży; z troski o dobro, trwałość i obronność państwa.

Sport, to nie tylko współzawodnictwo, walka o jak najlepszy wynik, najwyższe miejsce. Sport to ruch, który jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, natomiast wszystkie leki razem wzięte nigdy nie zastąpią ruchu – zapewniał ponad czterysta lat temu Wojciech Oczko, nadworny lekarz królów polskich: Zygmunta Augusta, Stefana Batorego i Zygmunta III Wazy. Sport to zdrowie a jego brak jest przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych, spośród których do najczęstszych zalicza się nadwagę, schorzenia układu pokarmowego, niewydolność układu sercowo-naczyniowego.

Czy potrafisz odpowiedzieć sobie na pytania: Kim jestem? Kim chcę być? Co chcę w życiu osiągnąć? Jak chcę, aby było? Jaki krok zrobię jako pierwszy? Co i kto mi w tym pomoże? Zrób ten pierwszy krok już dziś, a setny - 11 listopada 2018 roku. Dzisiaj, to najlepszy moment, aby zacząć realizować marzenia, aby wytyczyć sobie drogę, na swój Mount Everest. Nie trzeba jechać w Himalaje, aby wejść na najwyższą górę świata. Każdy może mieć swój Everest w swoim miejscu zamieszkania, nauki czy pracy.

W listopadzie 2015 roku, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ogólnopolski Festiwal Biegowy Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego zainaugurował w Warszawie trzyletni program "Moja droga do 100-lecia niepodległości od Bałtyku do Tatr". Mamy nadzieję, że każdy wytyczy sobie swoją drogę, a wszyscy spotkamy się na "szczycie Everestu" 11 listopada 2018 roku o godz. 11:11, kiedy to nastąpi start do 100 biegów w 100 miastach.

Informacje o dystansach

Data i godzina startu
11.11.2018, 11:11
place
Limit czasowy
90 min
access_time
Regulamin
Zobacz regulamin
assignment
Link do zapisu
Zobacz stronę
assignment_turned_in
Początek zapisów Koniec zapisów Cena Opis
01.04.2018 06.06.2018 50 zł
01.04.2018 06.06.2018 30 zł info_outline

Przesuń, aby zobaczyć więcej

Spotkajmy się na starcie

Zakładając konto zyskujecie możliwość otrzymywania spersonalizowanych powiadomień o interesujących Was biegach. Dzięki temu zaoszczędzacie czas jaki do tej pory poświęcaliście na wyszukiwanie biegów. Spożytkujecie ten czas na coś przyjemniejszego.

Załóż konto

Polecamy

Ebiegi.pl - Damian Trenuje
Zobacz więcej

Poznaj opinie naszych użytkowników

Poniżej prezentujemy wybrane opinie osób, które korzystały z naszego portalu. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, prośby, sugestie lub nawet krytykę to skorzystajcie z naszego formularza. Każda uwaga będzie cenna i z pewnością wykorzystamy ją do poprawy funkcjonowania portalu.