Plakat biegu arrow_back

X edycja Biegu im. Hipolita Cegielskiego

Adres biura zawodów
62-200 Gniezno, Polska
place
Data rozpoczęcia
09.06.2018
event
Strona WWW
public
Kontakt z organizatorem

X edycja Biegu im. Hipolita Cegielskiego

Email: kb@pwsz-gniezno.edu.pl

Tel: 614242942

Opis

Bieg im. Hipolita Cegielskiego ma na celu integrację mieszkańców Gniezna ze środowiskiem akademickim PWSZ Gniezno. Jest to impreza otwarta, w której udział biorą: władze Uczelni, wykładowcy, studenci, Włodarze Miasta oraz mieszkańcy Gniezna, dla których często ze względu na krótki i przyjemny dystans (1 lub 5 km w zależności od deklaracji uczestnika) jest to pierwsza przygoda z bieganiem.

Pierwsza edycja biegu miała miejsce w 2009 r. Był to Bieg Jubileuszowy z okazji 5-lecia istnienia Uczelni. Od 2014 r., z okazji 10-lecia PWSZ Gniezno, bieg nosi nazwę patrona Uczelni i wpisuje się w kalendarz corocznych imprez sportowych jako Bieg im. Hipolita Cegielskiego. Od samego początku Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem obejmuje JM Rektora PWSZ w Gnieźnie, a od 2014 r. również Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego dr Marian Król. W poprzednich edycjach udział w biegu wzięli m. in.: Piotr Gruszczyński (Senator RP), Jaromir Dziel (Prezydent Miasta Gniezna), znakomity maratończyk Andrzej Krzyścin (Dyrektor Biegu Europejskiego i Biegu Lechitów) oraz Klaudia Piórek (mistrzyni świata w karate tradycyjnym).

Z okazji przypadającej 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, chcielibyśmy tegoroczną edycję biegu - zadedykować tym wydarzeniom. Stąd też na pamiątkowym medalu, który otrzymuje każdy uczestnik biegu, w tym roku pojawi się rocznicowe logo „100 lat niepodległości”.

Informacje o dystansach

Data i godzina startu
09.06.2018, 12:00
place
Regulamin
Zobacz regulamin
assignment
Link do zapisu
Zobacz stronę
assignment_turned_in
Początek zapisów Koniec zapisów Cena
01.04.2018 06.06.2018 0 zł

Przesuń, aby zobaczyć więcej

Spotkajmy się na starcie

Zakładając konto zyskujecie możliwość otrzymywania spersonalizowanych powiadomień o interesujących Was biegach. Dzięki temu zaoszczędzacie czas jaki do tej pory poświęcaliście na wyszukiwanie biegów. Spożytkujecie ten czas na coś przyjemniejszego.

Załóż konto

Polecamy

Ebiegi.pl - Damian Trenuje
Zobacz więcej

Poznaj opinie naszych użytkowników

Poniżej prezentujemy wybrane opinie osób, które korzystały z naszego portalu. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, prośby, sugestie lub nawet krytykę to skorzystajcie z naszego formularza. Każda uwaga będzie cenna i z pewnością wykorzystamy ją do poprawy funkcjonowania portalu.