Plakat biegu arrow_back

XI Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę 2018

Adres biura zawodów
Bronisława Czecha 1, Zakopane, Polska
place
Data rozpoczęcia
20.10.2018
event
Cena
Od 200
local_offer
Strona WWW
public
Kontakt z organizatorem

XI Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę 2018

Email: pawel@alpinsport.pl

Tel: 48603545455

Opis

Pierwsza edycja zawodów odbyła sie w 2008r.

i tak wtedy pisano....

4 października w Tatrach odbyły się zawody ALPIN SPORT TATRZAŃSKI BIEG POD GÓRĘ. Mimo niesprzyjającej aury, na starcie stanęło 130 zawodników z całej Polski, a także czołowi zawodnicy ze Słowacji.

Trasa biegu wiodła z Ronda Kuźnickiego przez Myślenickie Turnie na Kasprowy Wierch i liczyła ponad 1000 m różnicy wzniesień. 

Powyżej górnej granicy lasu aż na sam szczyt Kasprowego zawodnicy biegli po śniegu i w prawdziwych zimowych okolicznościach - ciągły i intensywny opad śniegu i silny wiatr, jednak mimo to atmosfera na trasie, a zwłaszcza na mecie była gorąca.

Najlepszy zawodnik - Daniel Wosik z UMSK Ostrowia pokonał cały dystans w 53 minuty, najszybsza seniorka - Martina Merkova ze Słowacji była jedynie o niecałe 10 min. wolniejsza. Świetny wynik osiągnął młody zawodnik TKN Tatra Team z Zakopanego - Andrzej Bargiel, przybiegając z czasem 57min, jako pierwszy junior i piąty w klasyfikacji generalnej. 

Organizatorzy - Alpin Sport Zakopane, TOPR serdecznie dziękują sponsorom głównym: firmie CHEVROLET, MOUNTAIN HARDWEAR a także POLSKIM KOLEJOM LINOWYM i sponsorom wspierającym: Osprey, LOWA, Marmot, Kama, Summit, Kohla, AA Cosmetisc, ODLO, CRAFT, ENERVIT, Hi Mountain, The North Face, Gore-tex, MONTANTA, Pieps i Biuro Promocji ZAKOPANE.

Informacje o dystansach

Data i godzina startu
20.10.2018, 10:00
place
Limit czasowy
60 minut na Myślenickie Turnie
access_time
Regulamin
Zobacz regulamin
assignment
Link do zapisu
Zobacz stronę
assignment_turned_in
Początek zapisów Koniec zapisów Cena Opis
11.05.2018 30.09.2018 200 zł info_outline
19.10.2018 20.10.2018 250 zł info_outline

Przesuń, aby zobaczyć więcej

Spotkajmy się na starcie

Zakładając konto zyskujecie możliwość otrzymywania spersonalizowanych powiadomień o interesujących Was biegach. Dzięki temu zaoszczędzacie czas jaki do tej pory poświęcaliście na wyszukiwanie biegów. Spożytkujecie ten czas na coś przyjemniejszego.

Załóż konto

Polecamy

Ebiegi.pl - Biegam bo kocham ten stan
Zobacz więcej

Poznaj opinie naszych użytkowników

Poniżej prezentujemy wybrane opinie osób, które korzystały z naszego portalu. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, prośby, sugestie lub nawet krytykę to skorzystajcie z naszego formularza. Każda uwaga będzie cenna i z pewnością wykorzystamy ją do poprawy funkcjonowania portalu.