Plakat biegu arrow_back

XIX Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego

Adres biura zawodów
Żywiec, Polska
place
Data rozpoczęcia
18.03.2018
event
Cena
Od 80
local_offer
Strona WWW
public
Kontakt z organizatorem

XIX Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego

Email: s8289@zywiec.powiat.pl

Tel: 338602244

Opis

Trasa Półmaratonu wiedzie malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo drogą dookoła Jeziora Żywieckiego, położonego w samym centrum Beskidów w Kotlinie Żywieckiej. Start i meta biegu usytuowana jest na Żywieckim Rynku. Dla biegaczy przewidziane są atrakcyjne nagrody. W XVIII Półmaratonie wzięło udział blisko 1725 biegaczy. Podczas Półmaratonu został pobity rekord trasy wśród mężczyzn. Poprzedni rekord należał do Kenijczyka Lagata Juliusa i wynosił 01:06:18. Nowy rekord należy do Kenijczyka Joel Maina Mwangi i wynosi 01:06:01. Wśród kobiet najlepsza była Węgierka Zita Kácser z czasem 01:22:25.


Półmaraton rozpocznie cykl biegów pn. „Złota-50 tka” (nazwa od sumy przebiegniętych kilometrów), którego celem głównym jest promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych Żywiecczyzny. W ramach cyklu oprócz Półmaratonu odbędą się także: Bieg na Grojec, Bieg na Żar, Bieg na szczyt Pilska oraz Bieg na Rysiankę, gdzie nastąpi uroczyste zakończenie „Złotej 50-tki” połączone z wręczeniem nagród dla biegaczy, którzy zaliczą przynajmniej cztery z pięciu biegów.

W związku z istotnymi zmianami w regulaminie biegu, proszę o wnikliwe zapoznanie się z jego treścią. Poniżej przedstawiam najważniejsze zmiany:


  1. Zgłoszenia i płatności odbywają się tylko drogą elektroniczną.
  2. Termin zgłoszeń upływa z dniem 9 marca 2018 r. Po tym terminie zgłoszenie na bieg nie będzie możliwe.
  3. Wypełniając formularz zgłoszeniowy, należy wybrać jedną z podanych stref startowych, do której zawodnik będzie przydzielony w dniu startu. Niepodanie tej informacji będzie skutkowało automatycznym przydziałem do ostatniej strefy startowej.
  4. Wypełniając formularz zgłoszeniowy istnieć będzie opcja wyboru ręcznika lub koszulki. Przy wyborze koszulki należy podać swój rozmiar. Organizator gwarantuje zadeklarowany rozmiar przy zgłoszeniach tylko do 1.03.2018 r.
  5. W związku z zapytaniami o punkty odżywcze, uprzejmie informuję, iż podczas przyszłorocznego Półmaratonu zagwarantowane będą 2 butelki wody na każdym punkcie odżywczym dla każdego zawodnika.

Informacje o dystansach

Data i godzina startu
18.03.2018, 10:00
place
Limit czasowy
3 godziny
access_time
Regulamin
Zobacz regulamin
assignment
Początek zapisów Koniec zapisów Cena Opis
07.01.2018 13.02.2018 80 zł info_outline
14.02.2018 09.03.2018 100 zł info_outline

Przesuń, aby zobaczyć więcej

Spotkajmy się na starcie

Zakładając konto zyskujecie możliwość otrzymywania spersonalizowanych powiadomień o interesujących Was biegach. Dzięki temu zaoszczędzacie czas jaki do tej pory poświęcaliście na wyszukiwanie biegów. Spożytkujecie ten czas na coś przyjemniejszego.

Załóż konto

Polecamy

Ebiegi.pl - Spin Factory
Zobacz więcej

Poznaj opinie naszych użytkowników

Poniżej prezentujemy wybrane opinie osób, które korzystały z naszego portalu. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, prośby, sugestie lub nawet krytykę to skorzystajcie z naszego formularza. Każda uwaga będzie cenna i z pewnością wykorzystamy ją do poprawy funkcjonowania portalu.