Plakat biegu arrow_back

XXVI BIEG PAPIESKI IM. ŚW. JANA PAWŁA II

Adres biura zawodów
Karlino, Polska
place
Data rozpoczęcia
10.06.2018
event
Cena
Od 30
local_offer
Strona WWW
public
Kontakt z organizatorem

XXVI BIEG PAPIESKI IM. ŚW. JANA PAWŁA II

Email: hala@karlino.pl

Tel: 784 093 041

Opis

Bieg Papieski jest imprezą sportową o wymiarze międzynarodowym, którą mamy zaszczyt z sukcesem organizować na swoim terenie już od 19 lat. Jest to sportowo – kulturalne wydarzenie, które swoją historią sięga Pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Koszalina w roku 1991. W celu uczczenia tego doniosłego wydarzenia, rok później z inicjatywy mieszkańca Koszalina Józefa Niekrasza odbył się uliczny „bieg papieski”, którego organizacji od roku 2000 podjęły się władze Miasta i Gminy Karlino, chcąc uczcić i utrwalić szacunek i miłość do Papieża Polaka. Impreza ta, to nie tylko wydarzenie religijne, ale przede wszystkim wydarzenie sportowe przyciągające wielu sportowców: biegających profesjonalnie, jak i amatorsko – dla siebie, dla zdrowia, dla pokonywania własnych słabości. Jedną z wielu osób biorących udział w biegu był znany polski olimpijczyk – Robert Sycz.

Bieg rozpoczyna się pod Figurą Matki Bożej Królowej Świata w Domacynie, którą w 1995r. ufundowali Filipińczycy jako dar wdzięczności dla Papieża Polaka. Trasa biegu kończy się na stadionie miejskim w Karlinie i liczy 15km.

Bieg odbywa się w kategorii open, ale nagradzamy również w 6 kategoriach wiekowych, osobno kobiety, osobno mężczyzn oraz osoby niepełnosprawne.

Każdy, kto ukończył bieg – otrzymuje na mecie medal z wizerunkiem papieża.

Bieg Papieski to nie tylko Bieg główny na 15 km. To także biegi integracyjne dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży oraz bieg dla samorządowców, księży i mieszkańców Gminy Karlino na dystansie 2 km. W 2015 roku pobiegło 251 dzieci, w roku 2016, od ponad 600 a w 2017 – 800. 

Całej imprezie towarzyszy piknik rodzinny: plenerowy plac zabaw, występy artystyczne dzieci i okolicznych artystów, kawiarenka pod chmurką, atmosfera radości i zabawy.

Informacje o dystansach

Data i godzina startu
10.06.2018, 16:15
place
Regulamin
Zobacz regulamin
assignment
Link do zapisu
Zobacz stronę
assignment_turned_in
Początek zapisów Koniec zapisów Cena Opis
01.02.2018 07.06.2018 30 zł
08.06.2018 10.06.2018 50 zł info_outline

Przesuń, aby zobaczyć więcej

Spotkajmy się na starcie

Zakładając konto zyskujecie możliwość otrzymywania spersonalizowanych powiadomień o interesujących Was biegach. Dzięki temu zaoszczędzacie czas jaki do tej pory poświęcaliście na wyszukiwanie biegów. Spożytkujecie ten czas na coś przyjemniejszego.

Załóż konto

Polecamy

Ebiegi.pl - ATTIQ
Zobacz więcej

Poznaj opinie naszych użytkowników

Poniżej prezentujemy wybrane opinie osób, które korzystały z naszego portalu. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, prośby, sugestie lub nawet krytykę to skorzystajcie z naszego formularza. Każda uwaga będzie cenna i z pewnością wykorzystamy ją do poprawy funkcjonowania portalu.