14.08.2019, 13:37

Bieg Pawłowicki – edycja jubileuszowa

Bieg Pawłowicki doczekał się jubileuszu.

 

W tym roku odbędzie się już piąta edycja corocznej sportowej imprezy. Tradycyjnie w ostatnią niedzielę wakacji, 25 sierpnia w centrum Pawłowic, spotykają się nie tylko miłośnicy biegania, ale również wszyscy lubiący dobrą zabawę i aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu.

Jubileuszowa edycja będzie szczególna, bo poza biegaczami rywalizującymi na dystansie 5 km, po raz pierwszy do sportowych zmagań przystąpią również zawodnicy nordic walking. Dla nich przygotowana została krótsza, bo 2,5-kilometrowa trasa. Główny bieg, na dystansie 5 kilometrów, w tym roku poprowadzony zostanie nową trasą prowadzącą ul. Wodzisławską, Nową, Poprzeczną, Miarki, Mickiewicza i Zjednoczenia. W biegu mamy już komplet, limit 500 miejsc został w tym roku szybko wyczerpany. Do 17 sierpnia jest jeszcze możliwość zapisania się na nordic walking, zostało kilka wolnych miejsc.

Harmonogram imprezy rozpocznie Bieg Dzieci i Młodzieży (DiM) o godz. 12:10, następnie o godz. 14:00 rozpocznie się bieg sztafet (4×350). Trasa obu konkurencji prowadzi alejkami pawłowickiego parku. Ponieważ nie ma dolnej granicy wiekowej – dzieci z rocznika 2014 i młodsze, jeżeli tylko potrafią się poruszać na własnych nogach, mogą biec za rękę z rodzicem lub opiekunem. Zapisy potrwają do 17 sierpnia, chyba że wcześniej zostanie osiągnięty limit 350 zawodników, opłata za udział w biegu (DiM) wynosi symboliczną złotówkę. Dla dzieci w pakietach startowych, oprócz pamiątkowych koszulek, znajdą się napoje, słodycze, makaron w kształcie literek, drobny upominek, a na mecie – medal. Natomiast na zwycięzców w różnych grupach wiekowych czekają sprzęt sportowy, książki, puzzle i wiele  przydatnych gadżetów: słuchawki, notes, pendrive, piórnik itp., dodatkowo również szczoteczki do zębów i zniżki na zabiegi dentystyczne. Rejestracja sztafet odbywa się w kasie Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach i potrwa do 24 sierpnia oraz w biurze zawodów w parku im. ks. S. Pisarka, w dniu imprezy 25 sierpnia. Na zwycięzców sztafety czekają ciekawe nagrody rzeczowe oraz złote, srebrne i brązowe medale.

Od samego początku Bieg Pawłowicki odbywał się dzięki zaangażowaniu licznych partnerów, którzy wspierali i nadal wspierają nasze wydarzenie. Dziękujemy wszystkim, którzy chętnie włączają się w organizację imprezy poprzez pomoc finansową, zakup nagród, poczęstunku i pakietów dla zawodników oraz innych atrakcji, z których korzystają wszyscy obecni w parku.

Już teraz zapraszamy całe rodziny, bo Bieg Pawłowicki to nie tylko zmagania profesjonalistów o najlepszy czas, ale dobra zabawa dla wszystkich. Organizatorzy przygotowują dodatkowe atrakcje dla całych rodzin.

Organizatorem Biegu jest Gmina Pawłowice oraz Gminny Ośrodek Sportu w Pawłowicach. Więcej szczegółów na stronie www.pawlowice.pl.

Plakat biegu

Plakat biegu

Zdjęcie autora

Marcin Gajewski

Moje motto biegowe? Uwielbiam rywalizację, a bieganie mi na to pozwala. Bieganie pochłonęło mnie już doszczętnie i na zawsze. Stało się sposobem na życie, stało się moją słabością i jednocześnie ciągłym bodźcem do pracy nad swoimi słabościami, ciągłą walką ale i jednocześnie ukojeniem.

Spotkajmy się na starcie

Zakładając konto zyskujecie możliwość otrzymywania spersonalizowanych powiadomień o interesujących Was biegach. Dzięki temu zaoszczędzacie czas jaki do tej pory poświęcaliście na wyszukiwanie biegów. Spożytkujecie ten czas na coś przyjemniejszego.

Załóż konto

Polecamy

Ebiegi.pl - ATTIQ
Zobacz więcej

Poznaj opinie naszych użytkowników

Poniżej prezentujemy wybrane opinie osób, które korzystały z naszego portalu. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, prośby, sugestie lub nawet krytykę to skorzystajcie z naszego formularza. Każda uwaga będzie cenna i z pewnością wykorzystamy ją do poprawy funkcjonowania portalu.