17.06.2018, 11:21

Biegi Śnieżnickie

Ten najstarszy Bieg Górski w Polsce czeka na swoją XXVI już odsłonę.

W rozmowach z uczestnikami poprzednich edycji spotykałem się z różnymi stwierdzeniami, ale jedno stanowczo dominowało: bardzo ciężki, wyczerpujący i wymagający. Wszyscy byli jednak zgodni co do magii i wyjatkowości tego miejsca. Formuła biegów alpejskich jest przerażająca dla amatorów ścigania się na płaskich trasach (takich jak ja), ale chyba już dałem się namówić.

W dniach 04-05 sierpnia 2018 r. Międzygórze po raz 26. będzie gościło najlepszych biegaczy górskich w Polsce. Bieg główny odbędzie się 04.08.2018 r., natomiast Igrzyska Dzieci 05.08.2018 r. Rangę zawodów podkreśla fakt, że stanowią one jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Świata.

Należy zauważyć, że biegi są rozgrywane w formule otwartej, tzn. mogą w nich brać udział nie tylko zawodnicy z licencją PZLA, ale również amatorzy i miłośnicy gór. Rywalizacja odbywa się m.in. na trasach, które w roku 2000 pokonywali uczestnicy Mistrzostw Europy.

Więcej informacji można uzyskać pod następującymi linkami:

Spotkajmy się na starcie!

Zdjęcie autora

Marcin Gajewski

Moje motto biegowe? Uwielbiam rywalizację, a bieganie mi na to pozwala. Bieganie pochłonęło mnie już doszczętnie i na zawsze. Stało się sposobem na życie, stało się moją słabością i jednocześnie ciągłym bodźcem do pracy nad swoimi słabościami, ciągłą walką ale i jednocześnie ukojeniem.

Spotkajmy się na starcie

Zakładając konto zyskujecie możliwość otrzymywania spersonalizowanych powiadomień o interesujących Was biegach. Dzięki temu zaoszczędzacie czas jaki do tej pory poświęcaliście na wyszukiwanie biegów. Spożytkujecie ten czas na coś przyjemniejszego.

Załóż konto

Polecamy

Ebiegi.pl - Spin Factory
Zobacz więcej

Poznaj opinie naszych użytkowników

Poniżej prezentujemy wybrane opinie osób, które korzystały z naszego portalu. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, prośby, sugestie lub nawet krytykę to skorzystajcie z naszego formularza. Każda uwaga będzie cenna i z pewnością wykorzystamy ją do poprawy funkcjonowania portalu.