30.09.2019, 16:30

Górski Bieg Niepodległości coraz bliżej!

Kozice w Świerkach. Górski Bieg Niepodległości coraz bliżej!

 

Bieg Niepodległości w Świerkach, w Gminie Nowa Ruda, odbędzie się w tym roku po raz ósmy. Organizatorzy zapraszają zawodniczki i zawodników 11 listopada. Start o godz. 11:00 spod Świetlicy Wiejskiej w Świerkach. Zapisy oczywiście już działają i wciąż można dołączyć do grona tych, którzy na biegowo i sportowo będą świętować Dzień Niepodległości. Znów pewnie pojawi się tam czołówka polskich biegaczy górskich – rok temu bieg wygrał Piotr Faron, a wśród kobiet najlepsza była Dominika Wiśniewska – Ulfik. Poza nimi bieg ukończyło prawie 400 osób!

Tempo i styl biegu zwycięzców budzi zazdrość, bo trudną trasę po Wzgórzach Włodzickich przebiegli niczym górskie kozice, a te z kolei są również symbolem corocznych nagród wręczanych najlepszym biegom górskim w Polsce. Górski Bieg Niepodległości w Świerkach zdążył się już znaleźć na podium tej klasyfikacji, co jest bezdyskusyjnym wyrazem uznania wśród górskiej biegowej braci. Impreza ta śmiało idzie więc w ślady Biegu na Wielką Sowę, który od lat jest najlepszym w Polsce biegiem alpejskim i kolekcję Złotych Kozic ma już sporą.

Warto w tym miejscu nadmienić, że coroczna gala i finał Ligi Biegów Górskich odbędą się w tym roku właśnie na terenie Gminy Nowa Nowa Ruda. Uroczystą dekorację zawodników i zawodniczek oraz najlepszych w Polsce biegów poprzedzi 1. Półmaraton Górski „Orzeł”. Na to wydarzenie organizatorzy zapraszają 23 listopada do Sokolca.

Wcześniej jednak 8. Górski Bieg Niepodległości w Świerkach, 11 listopada. Piękna, widokowa i wymagająca trasa poprowadzona przez Wzgórza Włodzickie gwarantuje wspaniałe widoki i odpowiedni poziom sportowy. 10 km z przewyższeniem 300 m i najwyższym punktem na Górze Włodzickiej to jest właśnie to, co ściąga na tę imprezę coraz więcej biegaczy.

Opłata startowa wciąż wynosi tylko 40 PLN i w takiej wysokości obowiązuje do 15.10.2019. Od 16 10 do 4.11 wpisowe wynosi 50 PLN, a w dniu biegu 60 PLN. Z opłaty startowej zwolnieni są (obok członków UKS Ludwikowice Kłodzkie) mieszkańcy Gmina Nowa Ruda i osoby w wieku powyżej 65 lat.

Więcej informacji na stronie biegu.

Zdjęcie autora

Marcin Gajewski

Moje motto biegowe? Uwielbiam rywalizację, a bieganie mi na to pozwala. Bieganie pochłonęło mnie już doszczętnie i na zawsze. Stało się sposobem na życie, stało się moją słabością i jednocześnie ciągłym bodźcem do pracy nad swoimi słabościami, ciągłą walką ale i jednocześnie ukojeniem.

Spotkajmy się na starcie

Zakładając konto zyskujecie możliwość otrzymywania spersonalizowanych powiadomień o interesujących Was biegach. Dzięki temu zaoszczędzacie czas jaki do tej pory poświęcaliście na wyszukiwanie biegów. Spożytkujecie ten czas na coś przyjemniejszego.

Załóż konto

Polecamy

Ebiegi.pl - Biegam bo kocham ten stan
Zobacz więcej

Poznaj opinie naszych użytkowników

Poniżej prezentujemy wybrane opinie osób, które korzystały z naszego portalu. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, prośby, sugestie lub nawet krytykę to skorzystajcie z naszego formularza. Każda uwaga będzie cenna i z pewnością wykorzystamy ją do poprawy funkcjonowania portalu.