28.10.2019, 09:49

Górski Bieg Niepodległości – garść informacji

8. Górski Bieg Niepodległości w Świerkach. Biegajmy w Górach Sowich!

 

Już prawie 400 osób zadeklarowało chęć udziału w tegorocznym Górskim Biegu Niepodległości w Świerkach. Czy będzie kolejny rekord frekwencji? Chyba można się powoli tego spodziewać. Wiadomo, że oferta biegowa w okolicach Dnia Niepodległości jest w Polsce spora i każdy na pewno znajdzie z tej okazji jakieś sportowe wyzwanie godne uwagi. Coś jednak sprawia, że coraz więcej górskich biegaczy przyjeżdża 11 listopada w Góry Sowie aby właśnie Świerki i Gminę Nowa Ruda wybrać na miejsce swojego startu. Czy warto? Na pewno. Przemawiają za tym wrażenia i opinie zawodniczek i zawodników oraz stale rosnące zainteresowanie biegiem.

Piękna trasa na Wzgórzach Włodzickich to wspaniałe widoki i zupełnie nowe spojrzenie na Góry Sowie. To tereny, które nawet dla osób z Dolnego Śląska i pobliskich miejscowości mogą być zaskoczeniem… Jeśli ktoś lubi biegać po połoninach, a w Bieszczady ma za daleko, niech skusi się na bieg w Świerkach. Wzgórza Włodzickie to magiczne miejsce, które organizatorzy biegu wraz z jego uczestnikami starają się odkryć na nowo, a piękna wieża na Górze Włodzickiej powinna być solidnym magnesem dla kibiców. Gościnności, doświadczenia i zaangażowania organizatorów i Gminy Nowa Ruda nie trzeba chyba dodatkowo reklamować, a jeśli ktoś domaga się rekomendacji, to „robią” oni też najlepszy w Polsce bieg alpejski – Bieg Na Wielką Sowę w Ludwikowicach Kłodzkich. Obok walorów przyrodniczych i krajobrazowych i oprócz wyjątkowej daty i okazji, z której bieg jest organizowany, warto wspomnieć jeszcze o jednym – w klasyfikacji Ligi Biegów Górskich bieg ma wysoką kategorię „S”, co ściąga tu naprawdę mocnych zawodników.

W tym roku w pakiecie startowym, który otrzyma każdy uczestnik, znajdzie się pamiątkowa czapka biegowa, każdy otrzyma ciepły posiłek, porcję domowego ciasta, wspaniały pamiątkowy medal na mecie i dużą dawkę dobrej biegowej zabawy. Będzie gorąca herbata i kawa, woda mineralna, izotonik i chleb ze smalcem. Co będzie miało największe wzięcie? Trzeba przyjechać i sprawdzić.

Zapisy internetowe zostaną zamknięte 6 listopada, ale w dniu biegu będzie można się zapisać i opłacić swój start w biurze zawodów, przed startem. Na razie wpisowe wynosi 50 PLN. Z opłaty startowej zwolnieni są (obok członków UKS Ludwikowice Kłodzkie) mieszkańcy Gmina Nowa Ruda i osoby w wieku powyżej 65 lat. Organizatorzy biegu to Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska oraz Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

Bieg odbędzie się 11.11.2019 w Świerkach, koło Ludwikowic Kłodzkich. Start o 11:00, biuro zawodów – Świetlica Wiejska w Świerkach (przy Drodze Wojewódzkiej nr 381 Wałbrzych – Kłodzko).

Więcej informacji na stronie biegu.

Zdjęcie autora

Marcin Gajewski

Moje motto biegowe? Uwielbiam rywalizację, a bieganie mi na to pozwala. Bieganie pochłonęło mnie już doszczętnie i na zawsze. Stało się sposobem na życie, stało się moją słabością i jednocześnie ciągłym bodźcem do pracy nad swoimi słabościami, ciągłą walką ale i jednocześnie ukojeniem.

Spotkajmy się na starcie

Zakładając konto zyskujecie możliwość otrzymywania spersonalizowanych powiadomień o interesujących Was biegach. Dzięki temu zaoszczędzacie czas jaki do tej pory poświęcaliście na wyszukiwanie biegów. Spożytkujecie ten czas na coś przyjemniejszego.

Załóż konto

Polecamy

Ebiegi.pl - ATTIQ
Zobacz więcej

Poznaj opinie naszych użytkowników

Poniżej prezentujemy wybrane opinie osób, które korzystały z naszego portalu. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, prośby, sugestie lub nawet krytykę to skorzystajcie z naszego formularza. Każda uwaga będzie cenna i z pewnością wykorzystamy ją do poprawy funkcjonowania portalu.