05.11.2018, 11:48

SUUNTO Spartan Trainer Wrist HR – super zegarek dla początkujących

Moja przygoda z bieganiem zaczęła się jakiś czas temu, gdzie za namową męża wystartowałam w swoim pierwszym biegu. Spodobało mi się to, gdyż udało się od razu stanąć na podium w kategorii wiekowej. Był to fajny motywator i spory bodziec do dalszych startów.

Następnie przyszły jakieś „treningi z koleżankami”, bieganie z telefonem i testowanie różnych aplikacji. Naturalne w rozwoju biegacza jest zainwestowanie w zegarek, który trochę za nas myśli, testuje sen, czas wypoczynku, tempo, kadencję i te wszystkie trudne do ogarnięcia rzeczy.

Szczęście mi dopisało i na jednym z biegów wygrałam swój pierwszy zegarek biegowy – SUUNTO Spartan Trainer Wrist HR w kolorze niebieskim. Piękny! Jest bardzo twarzowy i świetnie komponuje się z barwami naszych strojów biegowych. Troszkę już z nim biegam i muszę napisać, że jest niezawodny i bardzo pomocny.

Chcę w bardzo krótki sposób przedstawić Wam moje spostrzeżenia z jego użytkowania. Ja jestem amatorką, więc opiszę te podstawowe, ale jakże przydatne funkcje. Od razu zaznaczam, że ta recenzja jest bardzo ogólna i wszelkie szczegóły można przeczytać w artykule podlinkowanym na końcu tego wpisu. Myślę, że dla początkującego biegacza (zwłaszcza kobiety) jest doskonałą propozycją na pierwszy zegarek biegowy – a święta i czas prezentów tuż, tuż…

WYGLĄD

Jak już pisałam jest piękny. Posiada wiele wersji kolorystycznych, które zadowolą najbardziej wymagającą osobę. Pasuje niemal do każdej „kreacji biegowej”. Niewielkie wymiary tarczy dobrze prezentują się na kobiecym nadgarstku.


BATERIA

Trzyma bardzo długo. Jak dla mnie te 10 treningów po ok. 1,5 godziny to wynik zupełnie satysfakcjonujący. Oczywiście daleko mu do SUUNTO 9, ale któremu modelowi do niego jest blisko?

OBSŁUGA I UŻYTECZNOŚĆ

Bardzo łatwy w obsłudze z czytelnym ekranem zarówno w słoneczny dzień jak i w warunkach egipskich ciemności. Pięć przycisków pozwala dowiedzieć się o wszystkim i wszystko ustawić.

NADGARSTKOWY POMIAR TĘTNA

To jest bardzo mocna strona tego zegarka. Był testowany wraz z zegarkiem mającym pomiar tętna z paska na klatce piersiowej i różnice są minimalne. Wartości tętna można więc spokojnie uznać za właściwe i prawidłowe.

CODZIENNA AKTYWNOŚĆ

Liczenie kroków, spalonych kalorii, czas trwania snu – to kopalnia wiedzy o naszym organizmie. Aż nie chce się go zdejmować. Trzeba jednak czasem go zdjąć, aby równomiernie opalić nadgarstek.

GPS

Szybkie „łapanie” sygnału (już w kilka sekund) oraz bardzo dokładne wskazania naszego położenia. Troszkę „oszukuje” na stadionowych okrążeniach, ale to przywara każdego modelu wszystkich marek. Trzeba więc posiłkować się czasem znajomością obwodu bieżni stadionowej.

PODSUMOWANIE

Jeśli ktoś chce kupić ciekawy, niedrogi, prosty w obsłudze i wręcz z nieograniczonymi możliwościami zegarek multisportowy, to SUUNTO Spartan Trainer Wrist HR jest dla niego. Jeśli zdecydujecie jednak, że to nie ten, to rynek zegarków sportowych jest ogromny i każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie.

Ja znalazłam.

PS. Jeśli chcecie poznać wszelkie szczegóły techniczne i bardziej dokładny opis, to znajdziecie to wszystko na tej stronie.
Zdjęcie autora

Katarzyna Gajewska

Amatorka biegania, "zarażona" tym sportem przez znajomych. Lubiąca atmosferę startów i imprez biegowych. Biega z pewnymi sukcesami od roku i już raczej nie przestanie.

Spotkajmy się na starcie

Zakładając konto zyskujecie możliwość otrzymywania spersonalizowanych powiadomień o interesujących Was biegach. Dzięki temu zaoszczędzacie czas jaki do tej pory poświęcaliście na wyszukiwanie biegów. Spożytkujecie ten czas na coś przyjemniejszego.

Załóż konto

Polecamy

Ebiegi.pl - ATTIQ
Zobacz więcej

Poznaj opinie naszych użytkowników

Poniżej prezentujemy wybrane opinie osób, które korzystały z naszego portalu. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, prośby, sugestie lub nawet krytykę to skorzystajcie z naszego formularza. Każda uwaga będzie cenna i z pewnością wykorzystamy ją do poprawy funkcjonowania portalu.